دوچرخه سواری

دانشگاه ص. جون می ده واسه دوچرخه سواری، خلــــــــــــــوت، ســـــــــــــــاکت، سوت و کور، تقریبا مثل قبرستون می مونه، به خصوص آخر هفته ها، شب ها که منم و شغال ها و گربه ها، گه گاهی یه ماشینی رد می شه، هان چرا برادران طرح ضیافتی هم هستن که دارن واسه خودشون تو محیط دانشگاه پادشاهی می کنن. هر کدوم یک عدد چفیه دور گردنشون، فوج فوج از در مسجد میان بیرون می رن به سمت خوابگاه، باد بوی عطر مشهدیشون را می بره این طرف و اون طرف، خلاصه که حالی به حولی. 

می گفتم، دانشگاه، پره از سرازیری و از اون طرف اگه نگاه کنی، سربالایی، زمینای دانشگاه خیلی زیادین، خیلی هم زمین پرت داره، ولی خب یه عجایبی توش پیدا می شه که هیچ جای دیگه نیست، مثلا یک سری درختچه شاتوت کشف به عمل اومدن که آدم می تونه بره یک سطل پر کنه ازشون، باهاشون انواع و اقسام دسر ها را درست کنه، یا سنگای قشنگ و فسیل هم توی بیایوناش بگردی پیدا می شه، خودم کلی سنگ و فسیل دارم که کوچیک که بودم، توی راه مدرسه همش سرم پایین بود روی زمینا دنبال فسیل و سنگ قشنگ می گشتم، ظهرا هم دیر می رسیدم خونه اهل و عیالو نگران می کردم از بس برای خودم می گشتم لای سنگا! نیشخند

تازه یک عالمه گیاه های باحال، گل عروس، از اون خار ها که توی بهار گل بنفش می دن، خاک شیر و ... نیز یافت می شود.

داشتم می گفتم جونم براتون بگــــــــــــه، دانشگاه پر از سرازیریه، هر سرازیری که بری، مجبوری برای برگشت یه سربالایی طی کنی، اونم با دوچرخه. توی سر پایینی ها، همیشه باید ترمز را گرفت، خیلی گول زننده ان، چون سرعت بیشتر و بیشتر می شه و آخر سرزیری که چهارراهی چیزی هست یهو یه ماشین پیداش می شه و ترمز هم اگر بگیری، باید دو تاشو بگیری که دوچرخه کله معلق نزنه! ترمز های دوچرخه رسما ساییده می شن. مثل ترمز ماشین که موقع رانندگی باید دائم پات روش باشهخنثی

اگر بارون بگیره، دیگه معرکه اس، واسه خودت می ری، میای، هیشکی به هیشکی نیس، البته یه سری چشماشون چهارتا می شه بماند، ولی در کل خوب چیزیه.

الان این پست پایان خاصی ندارهنیشخند

بای بایعینک

/ 7 نظر / 5 بازدید
مر

سرازیری رو نگو که من یاد اون خاطره ضایع دوران کودکی می افتم. دوچرخه یه بچا محلو گرفتیم و دوچرخه سواری با دامن همانا و کله معلق شدن تو این شیب همانا...زخم های کاری هم بر صورت و پامون نشست! :))

بهترین کسب درآمد اینترنتی

آیا به فکر کسب درآمد از اینترنت بوده اید؟ آيا سايت و وبلاگی داريد ؟ آيا از کسب درآمد های کم اینترنتی خسته شده ايد ؟ آيا به دنبال راهي جديد براي کسب درآمد های بیشتر از اينترنت هستيد ؟ فصل جديدي از کسب درآمد های مطمئن اینترنتی را با ما تجربه کنید... درآمد هاي واقعی اینترنتی در انتظار شماست , کافيست کد ما را در سايت خود قرار داده و از کسب درآمد از اينترنت نهايت لذت را ببريد... پرداخت روزانه و حداقل مبلغ حساب کاربری شما برای درخواست برداشت 1000 تومان (دارای کد های مخصوص بازدهی بیشتر درآمد)

زینب

خیلی خیلی دلم واسه دوچرخه سواری تنگیده... ازون شاتوتام میخوام یعنی با دوچرخه بری شاتوت بوخوری وای[خوشمزه]

ماهی سفید

سلام:)) دانشگاه ما هم همچین شرایطی داره با چند تفاوت کوچولو!اولا توی محوطه دانشگاه بسته به فصل ممکنه روباه خرگوش گرگ سگ خارپشت ببینی:)) دوما دوچرخه سواری واسه دخترا ممنوعه!! اون خاره که گلش بنفشه اسمش خار مریم ه! این جزو چیز هایی نیست که من ذاتا بلد بودم:) این جزو واحد درسی مون بوده و توی دانشگاهمون هم پره:)))

بهاره

دلمان تنگ شده برا همین سراشیبیا...

سعید

باسمه تعالی سلام با این توصیفات به یاد دانشگاه صنعتی اصفهان افتادم. یادش بخیر یه استاد داشتیم که بیشتر وقتا با دوچرخه کورسی میومد دانشکده و رو دوچرخه‌ش یه صندلی کوچولو برا بچه‌ش داشت! البته ما بیشتر وقتا پیاده می‌رفتیم اینور اونور و گاهی هم اتوبوس سرویس دانشگاه میومد که استفاده می‌کردیم. کوه سید محمد و کوه صلاة هم که جمعه‌ها منتظرمون بودن (هر چند با کم لطفی بعضی دوستان بعضی جمعه‌ها اصلاً نمی‌رفتیم و من باب تنبلی بیشتر اولی رو گز می‌کردیم!) ولی از همه جای دانشگاه قشنگ‌تر مسجد فاطمة الزهراء بود که البته نمی‌دونم هنوز اون مناره‌های عجیب رو داره یا نه!