مذاکره به شیوه خواستگاری

خب حسن و حسین هم که به سلامتی با هم دیدار کردن و دست دادن و چیزا داره به خوبی پیش می ره. حسن که می دونین کیو می گم؟ همونی که کلید توی دستشه،‌ حسین هم همون اوباماس! اسم باباش حسینه!

به قول یکی، این چند روزه همه یه بساطی داشتن. همه هول و استرس، که حالا چی می شه.

حسن و حسین که می خواستن همو ببینن، مذاکراتشون شبیه به خواستگاری و قباله برون و ... بود. هی مذاکره کننده ها با انّا انزلنا حرف می زدن، مردم همه گوشاشونو تیز کرده بودن ببینن چی می شنون و حسن چی کار می کنه.

هی همه نگران؛ که نکنه سر مهریه به توافق نرسن و این کار نشه. هی همه دست به دهن که نکنه بابای عروس یهو قاطی کنه و بزنه زیر پِل همه چی. همه منتظر بودن که ببینن بالاخره عروس خانوم بله را از دهن مبارک می ده بیرون یا نه. ولی خب هنوز خیلی مونده تا اون جاها. 

نتانیاهو ی آکله گرفته* هم داره می ره جلسه نمی دونم چی چی، که از دلبری و دلربایی سیاسی ایران پرده بردارد و بگوید چه چهره ی شیطانی ای پشت آن است! رو رو برم!خنثی

مجریه با ظریف که صحبت می کرد، گیر داده بود به عبارت "هولوکاست افسانه است". می گفت توی سایت رهبری این طور ترجمه شده و چرا. و بعدش دوباره هی گیییییییر داده که آیا نمی خواین این را عوضش کنید؟ و این ترجمه ما را  ناراحت کرده!!قهر

یعنی یکی باید بره بهشون بگه تمومش کن! برو بمیر پررررروووو، این همه مثل نقل و نبات می زنی فلسطینی می کشی، بعد یک عبارت ترجمه ای، اصن بگیم انکار یک حادثه ی تاریخی، که حتی ماده ای در رابطه با جرم بودن این موضوع تا به حال طرح نشده، باعث آزار ایشون شده. یا مثلا یه موشک می خوره، 30 فرسخی تِل آویو، بعد یه پیرزن اسراییلی، قلبش تپش می گیره. آی اینو تو بوق و کَرنا می کنن، آی توی سی ان ان و بی بی سی جو می دن که خودتون دیگه بهتر از من می دونین. 

اسراییل به نظر من، یکی از اون مورد هایی هست، که آدم باید چشماشو ببنده، دهنش را باز کنه و هر چی که دلش می خواد بهش بگه.  

اسراییل، خودتو اصلاح کن، از ما هم فاصله بگیر!عصبانی  

---------

*آکله گرفته:

یه اصطلاح اصفهانی به معنی جذام گرفته! وقتی از یکی خیلی لجشون می گیره بهش می گن. برای این که براتون روشن تر بشه مثلا می گن: دختِره آکله گرفته، برا من همچین ادا میاد که اینگار اِز دهنی فیل افتادس!

/ 4 نظر / 19 بازدید
افروز

می بینم که رفتی خونه و همه چیو ربط می دی به بعضی چیزا! خـــــــــــــــب؟ چه خبر؟

افروز

اس ام اس امروزتم خییییییییلی خوب بود... یه عالمه خندیدم!

افروز

آره دومیشم خیلی خوب بود. برای هم اتاقیهام (سودا ریزه کار و فرشته اسماعیل زاده) خوندم کلیییییییی خندیدیم :دی